Zlatý úvod Buggyry

Mezi pravidelné vystavovatele na přehlídce Racing Expo patří roudnická stáj Buggyra, aktivní hned v několika automobilových disciplínách. Letošní truckovou sezonu zahájila úspěšnou účastí na podniku francouzského národního šampionátu. Jeho dějištěm se stala trať Charade nedaleko Clermont-Ferrandu.

Téo Calvet nepoznal přemožitele a zvítězil ve všech vypsaných čtyřech jízdách. Aliyyah Kolocová potom třikrát triumfovala v kategorii mladých jezdců.

„Víkend, ve kterém jsem vyhrál všechno, co se dalo, se hodnotí hezky. Na druhou stranu David Vršecký vždycky říká, že nejdůležitější je pocit z vlastního výkonu. A můj po Charade je takový, že mám rezervy. Jsem hodně zvědav na analýzu dat,“ konstatoval Calvet.

Stanoveného cíle dosáhla také šestnáctiletá Aliyyah. „Jsem asi lehce zaujatý, ale nevím, co bych jí vytknul. I když závodění na okruzích je o něčem úplně jiném, svým způsobem se už připravujeme na Dakar. Na něm je nejdůležitější pokud možno co nejlépe dojet a každou etapou budovat základnu pro další posun,“ uvedl otec a stájový šéf v jedné osobě Martin Koloc.