Staněk ve FIA F3 poprvé na stupních vítězů

Vynikajícího výsledku dosáhl v závodě šampionátu FIA F3, tvořícího doprovodný program MS F1, český jezdec Roman Staněk (na snímku vpravo). Poprvé v něm vystoupil na pódium, když ve druhé jízdě na maďarském Hungaroringu obsadil třetí místo.

Začínal z první řady na roštu, ale v úvodní zatáčce podlehl náporu Mattea Nanniniho. V dalším průběhu však už svoji pozici udržel a dokonce ohrožoval na druhé příčce se držícího Enza Fittipaldiho. V závěru potom odrazil útoky nebezpečného Rusa Alexandera Smoljara.

„Musím se ještě od Mattea leccos přiučit, jak mně to tam poslal, bylo ukázkové. Někoho tady předjet je extrémně obtížné, ale snažil jsem se kroužit za Enzem do vteřiny, protože jsem tak mohl aktivovat zařízení DRS. To mně současně pomáhalo proti Smoljarovi,“ svěřil se závodník, jehož mentorem je jediný náš pilot ve F1 Tomáš Enge.

„Těší mě, že sem přijelo tolik fanoušků z České republiky. Díky nim jsem se před startem cítil skutečně skvěle. Navštívil jsem fanzonu a s mnoha svými krajany jsem hovořil a fotografoval se,“ dodal sedmnáctiletý rodák z Valašského Meziříčí, kterého rádi přivítáme také na podzimní přehlídce Racing Expo.