Program

Přes 100 exponátů z řad závodních automobilů a motocyklů

Druhý ročník přehlídky Racing Expo je znovu zaměřen na oblast závodní techniky na dvou i čtyřech kolech. Z více než stovky exponátů je třeba připomenout kupříkladu výkonné supersporty Ferrari 488 GT3 a F430 GT2, Audi R8 LMS, Lamborghini Gallardo i Huracán, BMW M6 GT3 a v premiéře vystavený McLaren 650S. Značný zájem určitě vzbudí vrchařské „placky“ Osella FA30/Zytek, Norma M30 LMP či Ligier JS53 Evo3.

Formulovou scénu reprezentují monoposty formule 4 a Renault, unikátní „studentský“ vůz s pohonem na elektřinu či legendární Avia, se kterou se v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století proslavil jezdec a konstruktér Václav Lím.

Tradiční doménou našich borců jsou již dlouhá léta souboje nákladních vozidel. A to ať již jde o okruhové tahače, nebo trucky pro dálkové soutěže. První disciplína bude zastoupena speciály roudnické stáje Buggyra, druhá tatrovkou úspěšného účastníka maratonu Africa Eco Race Tomáše Tomečka.

Motorkáři si budou moci zblízka prohlédnout Ducati Karla Abraháma, který stabilně nastupuje v nejprestižnější kategorii silničního šampionátu MotoGP, stroje z Tourist Trophy na ostrově Man nebo z vytrvalostních klání.

Autogramiády a debaty s osobnostmi motorsportu

Po celou dobu akce se konají autogramiády a debaty s osobnostmi motorsportu. Potkáte zde osobně mistry volantů a řídítek, kteří získali tituly mistrů republiky, Evropy i světa. Přesný časový harmonogram stále doplňujeme a najdete ho zde.

Odborné přednášky

Pátek 9. listopadu je mj. určený pro zajímavé přednášky s tímto programem:

11:00-11:40 EFORCE FEE PRAGUE FORMULA / ČVUT PRAHA - FORMULE S ELEKTROMOTOREM 
12:00-12:40 CULS PRAGUE FORMULA RACING / ČZU PRAHA - FORMULE SE SPALOVACÍM MOTOREM
13:00-13:40 RADICALTEAM / PŘÍPRAVA NA ZÁVODNÍ OKRUHY
14:00-14:40 ING. MARTIN MOLCAR nezávislý odborník v oblasti motorsportu // WRC // AUTOKROS // MOTOKROS

Křest knihy 70. ročníků Zlaté přilby

V neděli 11. listopadu v 11 hodin a 11 minut dojde ke křtu jedinečné knihy, která vyjde k příležitosti 70 ročníků tohoto nejstaršího plochodrážního závodu v Evropě. Přímo na místě bude také všech pět dosud žijících držitelů této vzácné trofeje.

Vyhlášení soutěže o automobil Škoda Octavia RS301 od BSR Česká republika a Slovensko

Již několik měsíců probíhá soutěž, jejímž výsledkem bude vyhlášení vítěze, který získá automobil Škoda Octavia RS s více než 300 koňmi pod kapotou. K vyhlášení dojde v neděli 11. listopadu v 15 hodin a vy se můžete také zúčastnit. Více o pravidlech soutěže najdete zde.

Jízdy s RC modely

V pátek 9. a v neděli 11. listopadu si mohou návštěvníci vyzkoušet na vlastní kůži profesionální RC modely na připravené obří dráze. Sobota 10. listopadu bude vyhrazena závodům seriálu Mistrovství republiky kategorie Z-mini.

Jízdy na simulátoru

Profesionální motorsport simulátor vám nabídne úžasnou možnost srovnání svého času s časem závodníka profíka. Přijďte se svézt a pokořit některého ze slavných závodníků, kteří budou přímo před vámi zajíždět své časy.

Jízdy s dětskými motokárami

Venkovní plocha nabídne zábavu pro děti i dospělé. Dětské motokáry jsou vstupní branou do profesionálního motorsportu a u nás si je budete moci prohlédnout i vyzkoušet.

Dětská hřiště a Besip

Jízdy na dopravním hřišti, alkoholové brýle a další pomůcky pro zvýšení bezpečnosti na silnici pro vás připravili zástupci Besipu.

Rallye večerní Prahou

V sobotu a v neděli bude velká část venkovní plochy sloužit jako depo pro účastníky závodu Rallye večerní Prahou. Tento amatérský závod má histori v řádu několika desítek let a bude zajímavým zpestřením programu.

Časový harmonogram veletrhu

Instalace exponátů a expozic

8. listopadu - 8-20 hodin

Deinstalace exponátů a expozic

11. listopadu - 17-24 hodin

 

Otevírací doba veletrhu
pro vystavovatele

9. listopadu - 9-20 hodin
10. listopadu - 9-19 hodin
11. listopadu - 9-18 hodin

 

Otevírací doba veletrhu
pro návštěvníky

9. listopadu - 10-19 hodin
10. listopadu - 10-18 hodin
11. listopadu - 10-17 hodin