Nikodém poprvé vyhrál v SuperBuggy

Vynikajícího výsledku dosáhl český autokrosový jezdec Petr Nikodém. V podniku mistrovství Evropy ve francouzském Saint Georgesu vyhrál závod divize SuperBuggy.

Nikodémovi se dařilo od samotného počátku. Byl nejrychlejší v měřeném tréninku a získal prvenství v rozjížďce i semifinále.

„Až do něj jsme jeli v podstatě bez problémů. Jakmile nás ale začali hlásit na start a já se posadil do auta, zasekly se brzdy. Proběhla blesková výměna s odvzdušňováním. Jen tak tak jsme to stihli. Vše dobře dopadlo, a i přes dlouhé oblouky v zatáčkách jsme šli poprvé do finále z nejlepšího místa. V něm jsme se okamžitě ujali vedení a pak to bylo o opatrnosti a udržení bezpečné vzdálenosti od ostatních. Ve druhém kole se ale začaly ozývat opravdu hlasité rány. Analyzovat jejich původ nebylo příliš těžké, protože jsem kvůli vibracím pod zadkem přestával postupně vidět trať. Nejspíš upadl šroub, který držel kardan. Ten mi až do konce mlátil do sedačky. Ve finiši jsem byl nad sedačkou napnutý jak prádelní šňůra a modlil se, abych už uviděl šachovnici. Nakonec to bohudík klaplo,“ svěřil se v cíli šťastný Nikodém.

Nyní ho čeká klání na domácí půdě v Přerově. My se pak těšíme na setkání s naším úspěšným reprezentantem i s jeho technikou na podzimní přehlídce Racing Expo.