Martin Macík na výstavě Racing Expo

Martin přijede i s Karlem

Martin Macík patří k těm, kteří měli svůj sportovní vzor tak říkajíc před očima. Jeho otec, také Martin, vybudoval ve středočeských Sedlčanech tým, s nímž obstál v těch nejnáročnějších vytrvalostních prověrkách. Včetně slavné Rallye Dakar. Poprvé si ji zkusil v roce 2003, se starou liazkou, kterou vytáhl z kopřiv. Syn se vydal ve stejných šlépějích.
Martin junior nejprve získával ostruhy jako navigátor. V ročníku 2015 se nicméně stal, ve čtyřiadvaceti letech, historicky nejmladším pilotem kamionu na Dakaru. Tehdy odpadl v šesté etapě. O tři roky později už ale skončil na celkovém pátém místě. Jeho cílem je překonat tátu, který má na svém kontě z této soutěže ještě o stupínek lepší umístění.
Kromě toho pracuje jako manažer stáje Big Shock Racing a projektu Rent Me Dakar, umožňujícího i dalším zájemcům účast v tomto velkém dobrodružství.
Sám říká, že díky Dakaru je silnější, má spoustu neuvěřitelných zážitků a kolem sebe lidi, na které se může spolehnout. Přitom věří, že to nejlepší ho teprve čeká.
Na přehlídku Racing Expo, která se koná od 8. do 10. listopadu v areálu PVA Expo Praha v Letňanech, přiveze Martin Macík svého Karla, tedy truck Iveco, disponující úžasnými 1100 koňskými silami a točivým momentem 4500 Nm. Je plodem tříletého vývoje a po letošních testovacích startech projde důkladnou zatěžkávací zkouškou na Rallye Dakar 2020.

Marek Chvála