Loprais dopřál Lady nové srdce

Ve frenštátských dílnách týmu Aleše Lopraise finišuje příprava vozu pro nadcházející ročník Rallye Dakar. Pragovka, přezdívaná Lady, především dostává nové srdce, tedy motor.

„Agregát Iveco je o deset procent výkonnější než jeho předchůdce a dokáže ze sebe dostat až 1000 koní. Mohli bychom jít ještě výš, ale po zkouškách na brzdě jsme usoudili, že by to bylo na úkor životnosti některých komponentů.“ uvedl Loprais „Dále jsme se hodně věnovali softwaru automatické převodovky a v autě je instalováno jiné chlazení.“

Hlavní objem testovacích kilometrů absolvuje truck na domácí půdě a v Polsku. „Budeme na to mít de facto jen srpen a září, pak bychom chtěli realizovat plány, které jsme měli už loni, ale kvůli koronaviru jsme od nich museli upustit. Už v říjnu Lady odešleme na Blízký východ. Tam budeme pokračovat ve zkouškách a na počátku listopadu se hodláme zúčastnit Abu Dhabi Desert Challenge,“ prozradil patnáctinásobný účastník nejslavnějšího maratonu světa. Snad se v jeho nabitém kalendáři objeví i prostor pro návštěvu přehlídky Racing Expo.