Ježek pojede šestihodinovku v Mostě

Na mosteckém autodromu se o víkendu 9. a 10. října uskuteční dva vrcholné motoristické podniky. Vedle Světového poháru cestovních vozů to bude rovněž klání vytrvalostního mistrovství světa motocyklů. České barvy v něm bude reprezentovat také ostřílený Ondřej Ježek. Nastoupí do něj jako člen slovenského týmu Maco Racing ve dvojici se známým Anthonym Westem.

Ježek získal pro letošek angažmá jako záložní pilot stáje ERC Endurance Ducati. Když se však před klasikou Bol d´Or zranil Maco Racingu jeho kmenový závodník Gregory Leblanc, zaskočil za něj. Po nesmírně náročném průběhu čtyřiadvacetihodinovky, poznamenaném zraněním parťáka Marka Mosera, se mu v redukované sestavě s Westem podařilo vybojovat vynikající desáté místo v absolutní klasifikaci.

Není proto divu, že dostává další šanci. „Když jsem se dozvěděl, že se pojede Most, chtěl jsem být u toho a jsem rád, že to vyšlo. Šestihodinovku bychom měli ve dvou lidech zvládnout,“ uvedl Ježek, který se na trati pod Krušnými horami svezl už v předchozím týdnu během testování.

Tuzemská ekipa bude ovšem mnohem větší. Na start se chystají také Karel Hanika, Michal Filla, Karel Pešek, Filip Salač, Dominik Jůda a Oliver König. S některými z nich se setkají také návštěvníci blížící se přehlídky ESET Cup Racing Expo na výstavišti v Praze-Letňanech.