Cesta na Dakar začíná ve Španělsku

Příprava na příští ročník Rallye Dakar začíná také pro sedlčanský Big Shock Racing, dobře známý návštěvníkům přehlídky Racing Expo. Poprvé se tým představí ve dnech 23. a 24. července na tradiční Baja Aragon. V plánu jsou ještě Baja Poland a Rallye du Maroc.

Složení posádky se nezměnilo, nadále ji tvoří pilot Martin Macík mladší, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda. Závodní truck Iveco s automatickou převodovkou, přezdívaný Karel, opět dostal řadu technologických vylepšení. „Karel na Dakaru fungoval nad očekávání dobře, ale přesto jsme si ze Saúdské Arábie přivezli několik podnětů. Jako první přišla na řadu spojovačka. Vyvinuli jsme nový a tvrdší díl, který by měl vydržet i tlaky v písečných dunách. Zároveň jsme zasáhli do podvozku kamionu, protože Dakar se stále zrychluje a spodek potřebuje odlišné nastavení. To si vyžádalo také jiná pera nebo úpravu tlumičů. Změny už jsou hotové a částečně i otestované. V ostrém tempu je poprvé prověříme na Baja Aragon,“ uvedl Macík.

Současně se v dílnách stáje staví další speciál. „Máme čas do října. Do té doby se může stát spousta věcí. Vše teď připravujeme a skládáme dohromady,“ prozradil šéf ekipy Martin Macík starší, přičemž nevyloučil, že by technika Big Shock Racingu mohla sloužit také jako rychlá asistence pro některé soutěžící.