Budoucnost českého motokrosu

Prostředí motokrosových klání přiblíží návštěvníkům přehlídky ESET Cup Racing Expo litomyšlský tým Orion Racing, patřící ke špičce nejen v tuzemském měřítku.

Jedním z jeho nejtalentovanějších členů je teprve osmnáctiletý Petr Rathouský. Letos zápolil o domácí primát ve třídě MX2. V jednu chvíli to vypadalo, že ho má na dosah, ale nakonec se musel spokojit až se čtvrtou příčkou, když ho od bronzového stupínku dělil jediný bod.

„Snažíme se ho usměrňovat, musí se naučit jezdit hlavou a pak to bude dobré. Je ještě mladý, takže budeme hlavně rádi, když na nějakých závodech překvapíme. Že občas uděláme chybu, s tím se nedá nic dělat, boj o titul necháme až na příští sezonu,“ zhodnotil počínání svého svěřence v rozhovoru pro server idnes.cz manažer stáje Petr Kovář, v minulosti sám motokrosař světového formátu.

Sympatický mladík, slyšící na přezdívku Pedro, udělal svému šéfovi radost také prvenstvím v juniorském mistrovství republiky. Nyní se s ním i s jeho čtyřdobou dvěstěpadesátkou KTM setkají návštěvníci ESET Cup Racing Expa, které se koná o víkendu 30. a 31. října 2021.